Serdecznie zapraszamy :-)

Suknie Ślubne


Bydgoszcz

Toast z zasadami

Toast z zasadami

Toasty wznoszone przez weselnych gości są nieodłącznym elementem każdego wesela. Wbrew pozorom nie jest to tylko banalna czynność służaca dobrej zabawie - spełnianie toastów rządzi się swoimi zasadami.

Tradycyjnie toasty powinny być wznoszone winem, ale w naszych polskich warunkach zasada ta siłą rzeczy uległa modyfikacji. Dzisiaj większość toastów wznoszona jest z użyciem kieliszków z wódką. Jednak pierwszy, najważniejszy toast musi być wzniesiony szampanem lub winem musującym.

Ten pierwszy toast powinien wznosić ojciec panny młodej - w ten sposób przede wszystkim wita w rodzinie jej nowego członka w osobie zięcia. Tym pierwszym toastem ojciec panny młodej wita także wszystkich weselnych gości. Ważen, żeby ten toast wznoszony był na stojąco.

Ojciec pana młodego wygłasza swój toast jako drugi. On z kolei wita synową w swojej rodzinie i życzy dobrej zabawy wszystkim zaproszonym.

Kolejne toasty wznoszą państwo młodzi, następnie seniorzy oraz świadkowie. Oczywiście do dobrego tonu należy wznoszenie toastów przez gości weselnych, ale jak we wszystkim, także tutaj najważniejszy jest umiar.

Wznoszących toasty obowiązuje jeszcze kilka innych zasad. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie www.weselnyhit.pl